Logo IBS
Istarski Boćarski Savez - bocanje.ibs.hr

Juniorski turnir Boće Open Klana 2017.

Mladi slovenski reprezentativci Žen Sodec i jedan od aktualnih juniorskih svjetskih prvaka upravo u provima Erik Čeh, osvojili su Boćen Open Klanu 2017. u juniorskoj konkurenciji, jedan od najznačajnijih hrvatskih juniorskih turnira u parovima iz službenog kalendara FIB-e.

Sodec i Čeh su u finalu pobjedili hrvatske reprezentativce, Čepljana Matea Načinovića i Daria Juričića iz riječkog Vargona. U susretu za 3. mjesto su u hrvatskom reprezentativnom dvoboju dva Filipa, Matijašić iz Pazina i Šarić iz Pule savladali Vedrana Glavića, člana Istra Aluminija iz Ročkog Polja i Karla Šabana člana Svetog Jakova iz Jadranova.

Najbolja četiri juniorska para na Boće Open Klana 2017.

Prehtondo su u polufinalu Načinović i Juričić nadvisili Matijašića i Šarića, dok su Sodec i Čeh bili bolji od Galvića i Šabana.