Proglašni najbolji boćari Poreča

Boćarska zajednica Grada Poreča je za prošlu, 2018. godinu odlučila proglasiti čak dva najbolja boćara Poreštine.

U konkurenciji boćara iz klubova koji se natječu u državnim ligama najboljim je proglašen reprezntativac Nenad Tadić, član prvoligaša Istre Poreč, koji je prošle godine na Europskom prvenstvu u talijanskom Alassiu zajedno s Alenom Guštinom (Pazin) osvojio brončanu medalju u parovima, dok je na prvenstvu Hrvatske u bližanju i izbijanju u krug osvojio također brončano odličje. Uz to, Tadić je s klubom nastupio u osmini finala europskog Kupa prvaka, osvojio 4. mjesto u Prvoj HBL i plasirao se u polufinale Kupa Hrvatske.

Nenad Tadić i predsjednik BZG Poreča Petar Popović

U konkurenciji boćara koji se natječu u istarskim županijskim ligama najboljim je proglašen Ivan Milohanić, član županijskog sjevernog drugoligaša Veleniki koji je prošle godine osvojio naslove prvaka Hrvatske i Istre u disciplini pojdinačno klasično, dok je s klubom osvojio 3. mjesto u Trećoj IBL Poreč.