Unatoč izuzetno nepovoljnim vremenskim uvjetima za boćanje na ovorenom koji Istrom vladaju ovoga proljeća, stalnim kišama koja uvelike remete pripreme za natjecanja, Istarski boćarski savez i ove je godine, šesti puta za redom priredio i proveo projekt Boćajmo u školi koji polako privodi kraju.
Do sada je održano osam kvalifikacijskih natjecanja diljem Istre, dok je posljednje, deveto kvalifikacijsko natjecanje, za učenike Područne škole Vižinada Osnovne škole Jože Šurana Višnjan na programu u utorak, 4. lipnja s počekom u 8 sati.
I ove godine finalno natjecanje za Istarsku županiju održati će se u Pazinu, u Boćarskom centru "Aleksandar Anzur" u četvrtak 6. listopada. U finalu će se u vremenu od 10 do cca 12 sati natjecati po 18 najboljih učenica i učenika, odnosno po dvoje najboljih sa svakog dosadašnjeg kvalifikacijskog natjecanja.
U sklopu finala će egzibicijski nastup u štafetnom izbijanju prirediti članovi juniorske momčadi Boćarskog kluba Pazin, inače juniorski prvaci Hrvatske.
Za najbolje iz finala osigurani su pehari i prigodne nagrade. Po dvoje najboljih učenica i učenika iz finalnog natjecanja steći će pravo besplatnog boravka u tradicionalnom ljetnom boćarskom kampu Istarskog boćarskog saveza koji će se predstojećeg ljeta održati u porečkoj Zelenoj laguni.
Najuspješniji su na ovogodišnjim dosadašnjim kvalifikacijskim natjecanjima bili:
Osnovna škola Matije Vlačića Labin:
Učenice:
1. Lana Blašković
2. Victoria Franković
3. Jasmina Škahić
4. Karla Mikulić
Učenici:
1. Toni Radolović
2. Filippo Kranjac
3. Ethen Hadži
4. Vito Diminić
Osnovna škola Vladimira Nazora Potpićan:
Učenice:
1. Elmedina Suljić
2. Aida Zahirović
3. Nina Radović
4. Sofija Močinić
Učenici:
1. Vilim Puhar
2. Kevin Dermit
3. Luka Gržinić
4. Antonio Gržinić
Video prilog s natjecanja u Potpićnu možete pogledati na sljedećem linku:
Osnovna škola Ivan Goran Kovačić Čepić:
Učenice:
1. Enmary Grožić
2. Nina Zrinšćak
3. Loretey Porjanić
4. Sara Kovačić
Učenici:
1. Leopold Licul
2. Dylan Fornažar
3. Dominik Vidak
4. Matej Prusić
Osnovna škola Vazmoslav Gržalja Buzet:
Učenice:
1. Dora Jacin
2. Natali Ratoša
3. Ivona Tadić
4. Marija Gržinić
Učenici:
1. Nikola Vivoda
2. Mateo Golojka
3. Davide Krnjus
4. Samuel Vučić
Osnovna škola Poreč:
Učenice:
1. Lea Miloš
2. Marta Milohanić
3. Petra Došen
4. Klea Roksandić
Učenici:
1. Mario Žiković
2. Lucas Šuran
3. Leo Radošić
4. Erik Sošić
Osnovna škola Vitomir Širola - Pajo Nedešćina:
Učenice:
1. Ani Poldrugovac
2. Aila Bojkić
3. Veronika Voić
4. Maja Beganović
Učenici:
1. Leo Bernaz
2. Josip Griparić
3. Josip Stanković
4. Ian Mikuljan
Osnovna škola Svetvinčenat:
Učenice:
1. Anja Ferenčić
2. Iris Peršić
3. Elena Nadenić
4. Petra Bijažić
Učenici:
1. Matija Nadenić
2. Deni Puh
3. Borna Nadenić
4. Mate Pamić
Osnovna škola Vladimira Nazora Pazin:
Učenice:
1. Maja Bolteštajn
2. Nina Selar
3. Jana Čančar
4. Lena Žufić
Učenici:
1. Tino Majcan
2. Mateo Stihović
3. Diego Matijašić
4. Mateo Benazić
Natrag