Seniorska prvenstva Istre

Milan Celija, boćar prvoligaša Pule, osvojio je ovogodišnji naslov prvaka Istre u disciplini pojedinačno klasično na prvenstvu koje je u organizaciji Boćarskog saveza Grada Pazina u subotu, 27. srpnja odigrano u pazinskom Boćarskom centru "Aleksandar Anzur".

Milan Celija, Pula

Celija je u klupskom finalu sa tijesnih 13:12 pobijedio svog mladog klupskog kolegu Benjamina Guština, dok je u susretu za 3. mjesto Dajan Jurman iz Pazina sa istim rezultatom savladao iskusnog Armanda Krevatina iz Svete Marije na Krasu.

Milan Celija i Benjamin Guštin, Pula
Najbolji istarski klasičari - (s desna) Milan Celija, Benjamin Guštin, Dajan Jurman i Armando Krevatin

Na svom putu do titule Celije na prvenstvu nije doživio niti jedan poraz, a osim slavlja u finalu nad Guštinom najvažniju pobjedu na natjecanju ostvario je u četvrtfinalu u kojem je sa 11:9 nadvisio reprezentativca Istre Poreč Nenada Tadića.

Zanimljivo je da je još uvijek aktualan prvak Hrvatske i do ovoga prvenstva aktualan prvak Istre u ovoj disciplini, Ivan Milohanić iz Veleniki, ovoga puta završio natjecanje već nakon dva poraza u skupini od Guština i Krevatina.

Kompletne rezultate prvenstva možete preuzeti OVDJE

Pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske, kojem će 12. listopada domaćin biti Zajednica boćarskih klubova Grada Buzeta, stekli su Celija i Guštin.