SP za mlađe seniore i juniore

Hrvatski boćarski reprezentativci na koncu Svjetskog prvenstva za mlađe seniore (do 23 god.) i juniore (do 18 god.), koje se od utorka do subote, 24. do 28. rujna odigravalo u talijanskom ljetovalištu Alassiu, na obalama Ligurijskog mora, su ostali na već u petak osiguranih pet brončanih medalja.

Hrvatska u Alassiu

U dva juniorska polufinala u kojima su hrvatski predstavnici nastupali u subotu, zadnjeg dana prvenstva, nisu uspjeli izboriti plasman u finale. Filip Matijašić (Pazin) i Lovro Šipek (Sv. Jakov, Jadranovo) su u provima sa 8:6 izgubili od Talijana Mattie Falconieria i Simonea Mane mlađeg koji su postali i svjetski prvaci pobjedivši u finalu Argentince Renza Fariasa i Facunda Capdevilu 8:2. Matijašić i Šipek su inače u 1. kolu natjecanja po skupinama savladali Fariasa i Capdevilu 12:10.

Filip Matijašić i Lovro Šipek na pobjedničkom postolju

Do finala u preciznom izbijanju nije uspio stići ni Leon Petz (Vargon, Rijeka) koji je sa skromnim rezultatom  poražen od Brazilca Allana Paloschia 14:6.

Prema vrijednosti osvojenih medalja najuspješnija je na SP-u Italija, sa četiri zlatne, te po jednom srebrnom i brončanom medaljom, slijede Francuska i Slovenija, dok je Hrvatska sedma.

U nedjelju, 29. rujna će se u riječkom boćarskom domu na Podvežici u 17 sati upriličiti svečani javni doček hrvatske reprezentacije po povratku sa SP-a.