10. memorijal "Blažević - Velenik"

Slovenski boćari Toni Trobec i Erik Čeh, te Rozmarija Karuza i Julija Cimić iz Komiže, pobjednici su jubilarnog 10. memorijala "Blažević - Velenik", najvećeg zimskog boćarskog turnira u parovima u Hrvatskoj i zemljama okruženja, koji se u organizaciji Boćarskog kluba Istra Poreč svakodnevno 11 dana uzastopno igrao u porečkoj boćarskoj dvorani Veli Jože.

U konkurenciji 64 para iz Hrvatske, Slovenije i Italije koji su krenuli u turnir Trobec i Čeh, koji su inače članovi talijanskih klubova, su završnog dana turnira kako bi se popeli na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja preskočili tri teške prepreke. Prvo su u četvrtfinalu u pobjedu pretvorili gotovo bezizlaznu situaciju u susretu s Pazinjanima Alenom Gušinom i Ivanom Lančom, potom su u polufinalu s trona skinuli prošlogodišnje pobjednike i aktualne prvake Hrvatske Stevena Benolića i Vedrana Špelića (Istra Poreč), te su na koncu u finalu nadvisili i Nikolu Hrelju (Pula) i Elvisa Barbara (Istra Poreč). U susretu za 3. mjesto su prvotimci Pule Benjamin Guštin i Petar Barlian pobijedili Špelića i Benolića.

Najbolja četiri para muškog turnira

Karuza i Cimić su u konkurenciji 16 parova u četvrtfinalu pobijedile slovenske reprezentativke Polonu Zule i Saru Jenčič, u polufinalu i njihove sunarodnjakinje Miu Švaru i Samantu Stunf, dok su u finalu savladale najbolji istarski par na ovogodišnjem turniru, Tanju Grubišu i Aniku Ujčić iz Labina. Grubiša i Ujčić su veliki posao na putu do finala obavile u četvrtfinalu u kojem su sa tijesnim puntom razlike savladale svoje hrvatske reprezentativke i svoje klupske kolegice, Nives Jelovica i Riu Vojković.

Pobjedničko postolje ženskog turnira

Kompletne rezultate i ostala događanja na turniru možete pronaći na službenim Facebook stranicama BK Istra Poreč: