Juniorsko prvenstvo Hrvatske

Anton Grbac i Vedran Glavić, mladi boćari drugoligaša Istra Aluminija iz Ročkog Polja, osvojili su naslov juniorskih viceprvaka Hrvatske u parovima, na juniorskom državnom prvenstvu što se od 23. do 27. srpnja 2014. godine održavalo u Rijeci, u boćarskom domu na Podvežici.

Medalje u parovima - (slijeva) 'zlatni' Kristijan Prodan i Mateo Načinović (Vargon), 'srebrni' Vedran Glavić i Anton Grbac (Istra Aluminij),  'brončani' Matijas Grančić i Filip Divić (Imotski), te Frane Peričić i Ante Nemarić (Donat)
Medalje u parovima - (slijeva) 'zlatni' Kristijan Prodan i Mateo Načinović (Vargon), 'srebrni' Vedran Glavić i Anton Grbac (Istra Aluminij), 'brončani' Matijas Grančić i Filip Divić (Imotski), te Frane Peričić i Ante Nemarić (Donat)

Grbac i Glavić finale su izgubili od Kristijana Prodana i Čepljanina Matea Načinovića, članova riječkog Vargona.

Mateo Klarić i Filip Šarić iz prvoligaša Pule na koncu su u provima zauzeli 8. mjesto jer je Šarić zbog ozljede morao odustati od daljnjeg natjecanja te je pulski par bez borbe predao četvrtfinale.

U čak tri discipline, pojedinačno klasično, bližanje i izbijanje u krug i brzinsko izbijanje istarski su boćari ostali na korak do brončane medalje. Anton Grbac (Istra Aluminij) pojedinačno, Filip Šarić (Pula) u krugovima i Mateo Klarić (Pula) u brzinskom izbijanju zauzeli su najnezahvalnija 5. mjesta.