Završen 5. memorijal Blažević - Velenik

Nakon osam natjecateljskih dana u porečkoj boćarskoj dvorani SRC Veli Jože završen je 5. memorijalni turnir u parovima "Eliđo Blažević - Renato Velenik" što ga Boćarski klub Istra Poreč priređuje u spomen na dvojicu svojih nekadašnjih istaknutih članova, a ove je godine okupio 64 muška i 16 ženskih parova iz Slovenije, Italije i Hrvatske.

Naslove pobjednika osvojil su Nenad Tadić i Ivan Lukšić u muškoj, te Tea Čančarević i Elona Ćori u ženskoj konkurenciji.

Tea Čančarević, Ivan Lukšić, Elona Ćori i Nenad Tadić

U muškoj konkurenciji prvotimci Istre Poreč Tadić i Lukšić su u finalu sa 7:4 pobijedili Robija Jakotića i Aleksandra Bradičića iz Podhuma KVIG. U susretu za 3. mjesto su također članovi porečkog prvoligaša Nikola Hrelja i Elvis Smolica savladali Umažane Stivena Benolića i Ivana Poropata 13:7

Najbolja četiri muška para

U ženskoj konkurenciji Čančarević i Ćori, članice aktualnog prvaka Hrvatske, ŠB Čavle, obranile su naslov pobjednica nadvisivši u finalu sa tijesnih 8:7 kombinaciju ŠB Čavle i Marinića, Nikola Marelju i Petru Skočić. I u susretu za 3. mjesto ponovno su uspješne bile članice ŠB Čavle, Martina Svetić i Lea Martinić koje su bile bolje od Sonje Mikac i Tanje Gobo Udovičić iz pulske Nove Verude 9:6.

Najbolja četiri ženska para

Sve rezultate možete pogledati na službenoj internetskoj stranici BK Istra Poreč