Prvenstva Hrvatske po disciplinama

Članovi istarskih boćarskih klubova nisu uspjeli osvojiti medalju na dva prvenstva Hrvatske po disciplinama, u bližanju i izbijanju u krug i preciznom izbijanju, glavnina kojih je, u suorganizaciji Zajednice boćarskih klubova Grada Buzeta i Boćarskog saveza Grada Pazina, 5. i 6. prosinca 2015. godine odigrana u buzetskoj boćarskoj dvorani u Kozarima, dok je za prvi dio natjecanja po skupinama korištena i dvorana pazinskog boćarskog centra Aleksandar Anzur.

U konkurenciji 15 boćara od predstavnika istarskih klubova najuspješniji je bio Denis Brajuha iz Labina koji je zauzeo 10. mjesto, dok je u konkurenciji 16 boćara u preciznom izbijanju najbolji bio Sandro Jurman iz Sošića koji je zauzeo najnesretnije 5. mjesto i ostao korak do odličja.

No, dva Istrana ipak su se okitila kolajnama a obojica su to učinila u dresu riječkog prvoligaša Vargona. Tako je Rakljanac Goran Percan osvojio naslov državnog viceprvaka u krugovima izgubivši finale od najvećeg iznenađenja prvenstva, mladog, 19-godišnjeg Ivana Medića iz zadarskog županijskog drugoligaša Bilog Briga.

Osvajači medalja u krugovima - (slijeva), stoje: Jure Maglić i Markica Dodig, čuče: Goran Percan i Ivan Medić

Jednak uspjeh kao i Percan ostvario je njegov mlađi klupski kolega, 16-godišnji Čepljan Mateo Načinović u preciznom izbijanju od kojeg je u finalnoj seriji za dva punta bolji bio tek godinu dana stariji Zvonimir Maras, član Svetog Jakova iz Jadranova.

Osvajači medalja u preciznom izbijanju - (slijeva) stoje: Pero Ćubela i Gabrijel Lorento Perkov; čuče: Mateo Načinović i Zvonimir Maras

REZULTATI BLIŽANJA I IZBIJANJA U KRUG

REZULTATI PRECIZNOG IZBIJANJA

Nakon Kozari, prvenstva Hrvatske po disciplinama se nastavljaju 12. i 13. prosinca kada će se u Povljani na otoku Pagu odigrati natjecanje u parovima na kojem će istarsko boćanje predstavljati po jedan par Istre Poreč i Pule.

Prvenstva će završiti 19. i 20. prosinca u Srebrenom kraj Dubrovnika natjecanjem u disciplini pojedinačno klasično.