Međunarodni juniorski Božićni turnir u Rijeci

U riječkom boćarskom domu na Podvežici odigran je tradicionalan međunarodni juniorski Božićni turnir u parovima i štafetnom izbijanju na kojem se dva dana natjecalo 16 parova i 14 štafeta iz Hrvatske, Slovenije, Monaka i Srbije.

U obje discipline turnir su osvojili slovenski reprezentativci Nik Švara i Erik Čeh. Tek stepenicu niže, na drugo mjesto pobjedničkog postolja u štafeti su se smjestila dvojica Istrana, Divšićan Filip Šarić iz Pule i Čepljan Mateo Načinović iz riječkog Vargona koji su nastupali pod nazivom Hrvatska 1.

Filip Šarić, Pula

Šarić i Načinović su u parovima zauzeli 5. mjesto nakon što su četvrtfinale izgubili od Zvonimira Marasa, člana Svetog Jakova iz Jadranova i Stipe Pivčevića iz splitske Nade, koji su igrali pod nazivom Hrvatska 3. Od hrvatskih parova najbolji su bili Alen Čajić i Marin Vrljić iz Vargona koji su nastupali kao selekcija Grada Rijeke. Čajić i Vrljić su u finalu poraženi od Švare i Čeha.