Boćarski turniri

Izbornik boćarske reprezentacije Hrvatske Milan Celija, član Divšića Kompanije Tešić i Igor Vretenar, do prošle sezone prvotimac prvoligaša Istre Poreč, osvojili su 4. mjesto na prestižnom 21. međunarodnom turniru u parovima Boće Open Klana, jednom od najkvalitetnijih i najmasovnijih turnira u Hrvatskoj i zemljama orkuženja iz službenog kalendara FIB-e, na kojem se ove godine natjecalo 75 seniorskih, 18 ženskih i 19 juniorskih parova.

Milan Celija i Igor Vretenar

Celija i Vretenar su susret za 3. mjesto izgubili od nekadašnjeg svjetskog prvaka, Riječanina Sandra Gulje koji igra za talijanskog drugoligaša Belluno i Talijana Giannia Livonia.

Turnir su u svom trećem pokušaju osvojili Slovenci Dejan Tonejc i Gregor Moličnik, obojica nekadašnji svjetski prvaci upravo u parovima, koji su prethodne dvije sezone poraženi u finalima. Ove godine su Tonejc i Moličnik u finalu pobjedili svoje sunarodnjake i prezimenjake, Anžea i Erika Petriča.

U juniorskoj konkurenciji su Dajan Jurman (Trio Pazin) i Domagoj Josip Kubaj (Rudar, Labin) zauzeli također 4. mjesto nakon što su ih u susretu za 3. mjesto nadvisili Slovenci Erik Čeh i Žan Sodec. U finalu su Čepljan Mateo Načinović i Dario Juričić (Vargon, Rijeka) pobjedili Zvonimira Marasa i Karla Šabana (Sveti Jakov, Jadranovo).