Velika nagrada Pazina - Kompakt kup 2016.

Tomislav Kolobarić i Igor Hajsek, boćari aktualnog prvaka Hrvatske, zagrebačkog Zrinjevca, osvojili su dvodnevnu 8. Veliku nagradu Pazina - Kompakt kup, jedan od najvećih i najkvalitetnijih međunarodnih turnira u parovima u Hrvatskoj i zemljama okruženja iz službenog kalendara FIB, koji se igrao na čak devet boćališta središnje Istre.

Tomislav Kolobarić i Igor Hajsek

Kolobarić i Hajsek su u finalu, odigranom na vanjskom boćalištu BC Aleksandar Anzur, sa uvjerljivih 13:2 pobijedili Slovence Tadeja Premrua i Matjaža Progara, članove aktualnog viceprvaka Europe, Lokateks Trate iz Škofja Loke. U susretu za 3. mjesto su pak Talijani Marco Ziraldo i Francesco Feruglio, članovi aktualnog prvaka Europe Pontesea, sa 13:5 savladali najugodnije iznenađenje turnira, iskusne Pazinjane Mirka Brajkovića i Tonija Cinkopana. Prethodno su u polufinalima Slovenci nadvisili Pazinjane 13:3, dok su Zagrepčani sa tijesnih 11:10 bili bolji od Talijana.

Najbolja četiri para u Pazinu s članovima vodstva turnira

Brajković i 76-godišnji Cinkopan su kao najbolji istarski par na turniru stigli do senzacionalnog 4. mjesta, a na svom putu do polufinala su eliminirali nekoliko prvoligaških boćara. No najveće iznenađenje napravili su u četvrtfinalu pobijedivši sa uvjerljivih 11:4 nekadašnje prvotimce Trio Buzeta, a danas članove aktualnog prvaka Europe, talijanskog Pontesea, Rolanda Marčelju i Slovenca Aleša Borčnika

Na turniru su nastupila 72 para iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Crne Gore i Srbije, a među igračima je bilo 12 aktualnih i bivših svjetskih i europskih prvaka koji u svojoj kolekciji imaju 20 naslova svjetskih i 8 europskih prvaka.