Regionalno juniorsko doigravanje

U nedjelju 1. ožujka 2015. je u Rijeci u boćarskom centru na Podvežici odigrano doigravnje za juniorskog prvaka istarsko-primorske regije u kojem su istarsko boćanje predstavljale selekcije boćarskih središta Pazin i Buzet, a primorsko-goransko ekipe BK Sv. Jakov-Jadranovo i BK Vargon.

Porazima u polufinalnim susretima od riječkog Vargona i Svetog Jakova Pazinjani i Buzećani se nisu uspjeli plasirati u finale. Na koncu je Pazin pobjedom nad Buzetom zauzeto 3. mjesto, dok je u finalu čiji je temeljni dio okončan neodlučenim rezultatom 11:11 Sveti Jakov tek nakon dodatnog razigravanja savladao Vargona i osvojio 1. mjesto

Finale:

VARGON - Sv. JAKOV JADRANOVO 11:11 (2:3)

Selekcije BS- Buzet i Pazin (prvi i drugi s desna)

Nadamo se da će se još više boćarskih saveza uključiti u natjecanje sa svojim juniorima i da ćemo uskoro uživati u natjecanjima najmlađih boćara iz cijele Hrvatske.

Pehar za prvo mjesto i medalje za sve četiri ekipe podijelili su predsjednik Hrvatskog boćarskog saveza Dragan Putica i predsjednik Boćarskog saveza Primorsko - goranske županije Miljenko Butković.