Na sjednici Skupštine Istarskog boćarskog saveza, održanoj u kongresnoj dvorani porečkog Obrtničkog doma, na kojoj su usvojeni novi Statut i Pravilnik o nagradama i priznanjima saveza, te u članstvo primljeni BK Kuki iz Kukci kraj Poreča i BK Fažana, a izglasan prestanak članstva BK Štinjan, održana je i prigodna zaostala svečanost proglašenja najboljih boćara i kluba za 2014. godinu.
Tako su za najbolju boćaricu i boćara Istre za prošlu godinu proglašeni Tanja Grubiša (Labin) i Darijan Živolić (Istra Poreč), najbolji junior je Anton Grbac (Istra Aluminij, Ročko Polje), najbolji kadet Dajan Jurman (Trio Pazin), a najbolji klub Boćarski klub Istra Poreč.
Dodjeljena je i jedno posebno priznanje, Ženskom boćarskom klubu Nova Veruda Iz Pule za uspješno predstavljanje istarskog ženskog boćanja u Hrvatskoj ženskoj ligi i izniman doprinos razvoju ženskog boćanja u Istarskoj županiji 2014. godine
Redosljed najboljih pojedinaca i kluba po kategorijama je sljedeći
BOĆARICE
1. Tanja Grubiša BK Labin
- 4. mjesto prvenstvo Hrvatske pojedinačno
- 1. mjesto prvenstvo Istre parovi
- 3. mjesto prvenstvo Istre pojedinačno
2. Snježana Klanac BK Labin
- 2. mjesto prvenstvo Istre parovi
- 4. mjesto prvenstvo Istre pojedinačno
3. Diana Baran BK Labin
- 2. mjesto prvenstvo Istre parovi
- 5. mjesto prvenstvo Istre pojedinačno
BOĆARI:
1. Darijan Živolić BK Istra Poreč
- 3. mjesto Europsko prvenstvo štafetno izbijanje
- 2. mjesto prvenstvo Istre bližanje i izbijanje u krug
- 3. mjesto prvenstvo Istre parovi
2. Nenad Tadić BK Istra Poreč - 5. mjesto prvenstvo Hrvatske parovi
- 1. mjesto prvenstvo Istre precizno izbijanje
- 2. mjesto prvenstvo Istre parovi
- 2. mjesto prvenstvo Istre pojedinačno
3. Igor Vretenar BK Istra Poreč
- 2. mjesto prvenstvo Hrvatske bližanje i izbijanje u krug
- 5. mjesto prvenstvo Hrvatske parovi
- 2. mjesto prvenstvo Istre parovi.
JUNIORI:
1. Anton Grbac BK Istra Aluminij
- 2. mjesto prvenstvo Hrvatske parovi
- 5. mjesto prvenstvo Hrvatske pojedinačno
- 7. mjesto prvenstvo Hrvatske štafetno izbijanje
2. Mateo Klarić BK Pula
- 5. mjesto prvenstvo Hrvatske brzinsko izbijanje
- 6. mjesto prvenstvo Hrvatske štafetno izbijanje
- 8. mjesto prvenstvo Hrvatske parovi
3. Filip Šarić BK Divšići KT
- 5. mjesto prvenstvo Hrvatske bližanje i izbijanje u krug
- 6. mjesto prvenstvo Hrvatske štafetno izbijanje
- 8. mjestto prvenstvo Hrvatske parovi
KADETI:
1. Dajan Jurman BK Trio Pazin
- 1. mjesto prvenstvo Hrvatske pojedinačno klasično
- 4. mjesto prvenstvo Hrvatske štafetno izbijanje
- 5. mjesto prvenstvo Hrvatske bližanje i izbijanje u krug
- 6. mjesto prvenstvo Hrvatske parovi
2. Filip Matijašić BK Trio Pazin
- 4. mjesto prvenstvo Hrvatske štafetno izbijanje
- 6. mjesto prvenstvo Hrvatske parovi
3. Erik Cetina BK Divšići KT
- 7. mjesto prvenstvo Hrvatske štafetno izbijanje
- 7. mjesto prventvo Hrvatske brzinsko izbijanje
KLUBOVI:
1. BK Istra Poreč
- 3. mjesto europski Kup prvaka
- 2. mjesto Prva HBL
2. BK Trio Pazin
- 4. mjesto Prva HBL
- 2. mjesto Kup Istre
3. BK Pula
- 2. mjesto Kup Hrvatske
- 1. mjesto Kup Istre
Prigoda je iskorištena i za dodjelu pehara prvacima svih istarskih boćarskih liga i gradsko-općinskih liga istarskih boćarskih središta za sezonu 2014/15.
Prva A IBL - BK Vodnjan
Prva B IBL - BK Svetvinčenat
Druga IBL sjever - BK Červar
Druge IBL jug - BK Štandar Muntrilj
Treće IBL Buzet - Umag - BK Sloga, Sveti Martin
Treća IBL Pazin - Rovinj - BK Brajkop
Treća IBL Labin - Pula - BK Stepčići
Treća IBL Poreč - BK Vižinada
BL Buzet - Pazin - BK Istra Aluminij II
BL Bujštine - BK Savudrija
BL Pula - BK Sedra, Pula
BL Labin - BK Štrmac
BL Poreč - BK Kum Buići
Natrag